Запис online, це швидко та безпечно

%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%

Судинна хірургія

Судинна хірургія — це розділ медицини, що вивчає хірургічне лікування  захворювання судин. Судинна хірургія тісно пов’язана з хірургією серця та магістральних судин, неврологією, онкологією.

 

За допомогою хірургічних втручань на судинах, проводиться лікування таких захворювань як атеросклероз, артеріїт, флебіт, пухлини судин, аневризми аорти та артерій, варикоз, тромбоз, стеноз, емболії.

            Операція на сонних артеріях.

 

На сьогоднішній день, на жаль, ще не існує ліків, здатних «розчинити» або ліквідувати бляшки в судинах. Наявні препарати можуть лише призупинити зростання атеросклерозу і зменшити ймовірність утворення тромбів. Основним і єдиним ефективним методом лікування звужень артерій є хірургічна операція на сонних артеріях.

 

Наукові дослідження довели ефективність профілактичних хірургічних методів у попередженні інсульту. В цьому випадку потрібно розуміти, що хірургічне втручання виконується при наявності суворих показань до операції, і не замінює собою лікування системного атеросклерозу.

%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%

Процес проведення операції на сонних артеріях.

 • Операція проводиться під місцевою, провідниковою анестезією на шиї в ділянці сонної артерії. В цьому місці проводиться невеликий розріз (4-6 см).

 • Артерія відокремлюються від оточуючих структур (нерви, вени).

 • Проводиться перевірка стійкості головного мозку до тимчасового перекриття сонної артерії. Якщо головний мозок погано реагує на перекриття артерії, встановлюється спеціальний тимчасовий шунт, що забезпечує кровопостачання. Артерії перетискаються.

 • Внутрішню сонну артерію розтинають поперечно і зовнішній шар артерії вивертається. Атеросклеротична бляшка витягується з середини разом з внутрішнім шаром.

 • Проводиться ретельне очищення судини від залишків бляшки і зовнішній шар артерії повертається у попереднє положення.

 • Цілісність судини відновлюється безперервним швом.

 • Після  накладення шва, з артерії випускається повітря і кровоплин відновлюється.

 • Після перевірки швів на герметичність і відсутність джерел кровотечі проводиться пошарове ушивання рани косметичним швом.

 

                Операція з лікування артеросклерозу нижніх артерій та судин.

Реконструктивні операції:

Рентгенендоваскулярні методи лікування. Під контролем рентгенівських променів за допомогою спеціальних довгих тонких інструментів, через невеликий прокол стегнової артерії (рідше - інших артерій), ми можемо дістатися до ураженої судини (ділянки судин) нижніх кінцівок. Сучасні технічні можливості дозволяють розширити ділянку судини зсередини спеціальним балоном і , за необхідності, встановити тонкий металевий каркас (стент), що перешкоджає повторному звуженню.

 

Відкриті оперативні втручання. Хворим із закупоренням судини, величиною не більше 7-9 см., виконується видалення внутрішнього зміненого шару артерії з атеросклеротичною бляшкою і згустками крові (ендартеректомія). При більш значному поширенні оклюзивного процесу, вираженого відкладенням кальцію у стінці артерії, показано накладення обхідного шляху кровотоку (шунтування) або резекція ділянки артерії із заміщенням його синтетичним протезом, або біоматеріалом (протезування).

 

Ампутація

Якщо, незважаючи на проведене лікування, ішемія ураженої кінцівки наростає і прогресує гангрена , тоді показана ампутація: її рівень повинен бути виключно індивідуальним і виконуватися з урахуванням кровопостачання кінцівки.

Лікар рекомендує

Пройдіть консультацію судинного хірурга Клініки Симбіотика та отримайте вичерпну інформацію про методи сучасної діагностики та лікування захворювань аорти, судин та артерій, визначте необхідність і терміни хірургічного втручання. Сучасні технології і досвід наших фахівців допоможуть позбутися захворювань судин та артерій, запобігти інсультам і зберегти активне і повноцінне життя.

             Операції при аневризмах аорти.

 

Аневризма аорти симптоми та види, читати тут>>>>

Види відкритих хірургічних операцій при

аневризмах аорти:

 1. Операція Бенталл-Де-Боно (протезування висхідного відділу аорти кондуїтом з механічним протезом аортального клапана);

 2. Операція Девіда (протезування висхідного відділу аорти зі збереженням власного аортального клапана);

 3. Супракоронарне протезування аорти;

 4. Протезування висхідного відділу аорти та її дуги (техніка Борста, використання косого агресивного анастомозу і інші методики);

 5. Протезування грудного відділу аорти;

 6. Протезування черевного відділу аорти.

 

Ендоваскулярні втручання

Дозволяють різко зменшити обсяг операційної травми, скоротити терміни госпіталізації та зменшити неминучі страждання пацієнта, пов'язані з хірургічними доступами. Одним з основних недоліків методу, є необхідність повторних втручань.

 

Види ендоваскулярних операцій при аневризмі аорти:

 1. імплантація стент-графта в черевному відділі аорти,

 2. імплантація стент-графта в висхідний (грудний) відділ аорти.

 

Найбільш сучасним методом лікування аневризми аорти є гібридний метод, що дозволяє досягти оптимальних результатів лікування при найменшій операційній травмі.

 

Гібридні операції поєднують переваги відкритих та ендоваскулярних втручань.

 

Для профілактики розвитку аневризми аорти, найбільш важливою є необхідність контролю факторів ризику, а саме - артеріальної гіпертензії. Крім артеріальної гіпертензії, найвагомішими факторами ризику є: вік (старше 55 років), чоловіча стать, куріння, наявність аневризм у прямих родичів, підвищений рівень холестерину.

 

Показання до хірургічного лікування артерій визначає судинний хірург після консультації, лабораторних та інструментальних досліджень.

 

Для успішного виконання операції і мінімізації ризику ускладнень, необхідна злагоджена взаємодія команди кардіолога, судинного хірурга та анестезіолога. В Клініці СИМБІОТИКА працює саме така команда професіоналів, готових допомогти кожному пацієнту в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.