Запис online, це швидко та безпечно

судинна3.jpg

Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок

Варикозна хвороба це не тільки косметичний дефект, а й порушення кровотоку в цілому. В даний час, за даними Європейських дослідників, до 10-12% старшокласників мають ті чи інші ознаки варикозної хвороби.

 

Варикозне розширення вен - одне з найпоширеніших захворювань венозної системи людини, що вражає переважно людей працездатного і дітородного віку. Поширеність цього захворювання в XXI-му столітті становить: у чоловіків 65-70%, у жінок - до 80% населення.

Варикозне розширення вен - причини розвитку.

Переважна більшість вчених, які вивчали роль спадкових факторів у розвитку даного захворювання, вказують, що варикозна хвороба є спадковим захворюванням.

 

Другий фактор - це недостатня оснащеність клапанами і їх вроджена анатомічна неповноцінність з подальшою травматизацією. Зв'язок даного захворювання з індивідуальними особливостями пацієнтів, такими, як схильність до ожиріння, запорів, зайнятість важкими видами фізичної праці або інтенсивними заняттями спортом, підкреслюється більшістю вчених.

 

Необхідно зупинитися ще на одному важливому аспекті в патогенезі варикозної хвороби. Це порушення кровопостачання і іннервації самої венозної стінки, особливо венозних клапанів, після 40 років. З віком відбувається жирова інфільтрація венозної стінки, зменшується кількість м'язових волокон, що супроводжується розрідженням капілярної мережі. Загибель м'язових елементів, рецепторів і клапанів веде до прогресування захворювання, яке переходить в стадію декомпенсації - заключну стадію варикозної хвороби Цей факт пояснює зростання частоти клінічних проявів варикозної хвороби з віком пацієнта.

Основні причини розвитку варикозної хвороби:

 • спадковість;

 • спосіб життя (тривале перебування на ногах, носіння важких предметів, напруги при заняттях спортом);

 • гормональні порушення;

 • надлишкова маса тіла;

 • вагітність;

 • високі підбори.

 

При лікуванні захворювань вен нижніх кінцівок використовуються наступні методи:

 1. Консервативне лікування варикозної хвороби

 2. Хірургічне лікування варикозного розширення вен

Клінічна класифікація хронічної венозної недостатності виділяє наступні стадії:

Стадія 0: при огляді та пальпації ознаки ХВН відсутні.

Стадія 1: поява телеангіоектазій (судинних "зірочок") і мережі розширених дрібних підшкірних вен.

Стадія 2: варикозне розширення підшкірних вен.

Стадія 3: набряки.

Стадія 4: шкірні зміни, зумовлені захворюванням вен (пігментація, венозна екзема, ліподерматосклероз).

Стадія 5: шкірні зміни стадії 4 і загоєна трофічна виразка.

Стадія 6: шкірні зміни стадії 4 і активна трофічна виразка.

Діагностика варикозної хвороби вен нижніх кінцівок

 

 • Огляд лікаря.

 • Ультразвукове дуплексне дослідження вен нижніх кінцівок.

 • Рентгенконтрастний флебографія.

 • Плетізмогграфія.

 • Магнітно-резонансна флебографія.

 • Мультиспіральна комп'ютерна ангіографія з контрастним підсиленням.

           Консервативне лікування варикозної хвороби

 

Завдання, які ставляться перед медикаментозною терапією:

 • підвищення тонусу венозної стінки і венозних клапанів,

 • поліпшення лімфовідтоку,

 • вплив на мікроциркуляцію,

 • корекція реологічних порушень,

 • усунення запальних проявів захворювання.

 

Принципи призначення препаратів:

 • курсової характер лікування,

 • комбіноване застосування препаратів,

 • поєднане застосування фармакотерапії з іншими видами лікування (компресійної терапії, оперативним лікуванням, і ін.).

 

Компресійна терапія.

Еластична компресія обов'язкова при використанні будь-якого методу лікування захворювань вен. Механізм лікувальної дії трикотажу заснований на точно розрахованому і дозованому тиску його на венозну стінку. Гольфи, панчохи і колготки створюють додатковий каркас, що підтримує вени, і захищають їх від надмірного розтягування.

 

Склеротерапія передбачає введення спеціального розчину в телеангіоектазії (судинні зірочки), ретикулярні (розширена мережа венозних судин) або в більш великі варикозно-розширені вени. В результаті усуваються вени, які представляють косметичні дефекти.

Лікар попереджає

 • Зміни шкіри при варикозній хворобі нижніх кінцівок незворотні.

 • Варикозна хвороба не виліковна.

 • Варикозне розширення вен марно лікувати, якщо не використовувати лікувальний трикотаж.

 • Ускладнення варикозної хвороби вен нижніх кінцівок можуть бути смертельні (тромбоемболія легеневої артерії).

           Хірургічне лікування варикозного розширення вен

 

Ендовенозная лазерна облітерація. Це спосіб лікування варикозної хвороби, при якому використовується енергія лазера, підведеної в підшкірну вену по оптоволокну через прокол шкіри. Контактуючи з кров'ю і венозної стінкою, світлова енергія перетворюється в теплову, викликаючи денатурацію білка в венозної стінки, яка скорочується, і просвіт її закривається. Оптоволокно повільно підтягується, і просвіт зміненої вени закривається на всьому протязі. Показаннями до операції є: пристінкові розширення великої підшкірної вени не більше 15 мм, незначна кількість варикозно-розширених приток; рівний хід стовбурів БПВ і малої підшкірної вени (МПВ), трофічні розлади гомілки.

 

Ендоваскулярне склерозування неспроможних перфорантів. В умовах рентген-операційної в глибоку вену стегна вводиться катетер, через який подається контрастну речовину, виходить зображення венозної системи досліджуваної ноги (виконується ретроградна флебографія). Знаходяться неспроможні (непрацюючі) перфорантні вени (це вени, що з'єднують поверхневу і глибоку венозні мережі); катетер підводиться до цих венах, виконується склерооблітерація (їх склеювання). Переваги цього способу - зменшення операційної травми при обробці неспроможних перфорантів і їх приток; склерозування під контролем ангіографії з метою запобігання ураження глибоких вен нижніх кінцівок.

 

Мініфлебектомія. Варикозні вени (притоки) видаляються маленькими гачками через косметичний проколи шкіри. Показаннями до цієї операції є сегментарно (обмежене) варикозне розширення вен, не пов'язане з магістральними венами, або як доповнення до оперативних способів видалення великої чи малої (магістральних) підшкірних вен.

 

Перев'язка неспроможних перфорантів. Попередньо марковані під контролем УЗД неспроможні перфорантних вени видаляються гачком для мініфлебектомії з окремих проколів. Показання - як при мініфлебектомії.

 

Флебектомія. Може бути виконана під місцевою, епідуральної або загальною анестезією - стовбур БПВ видаляється з розрізів в області внутрішньої кісточки і в паху після попередньої перев'язки приток БПВ в місці впадання в загальну стегнову вену (кросектомія). Варикозні вени (притоки) видаляються маленькими гачками через косметичний проколи шкіри (мініфлебектомія).

Показання до хірургічного лікування визначає судинний хірург після проведення консультації, лабораторних та інструментальних досліджень.

 

Для успішного виконання операції і мінімізації ризику ускладнень, необхідна злагоджена взаємодія команди кардіолога, кардіохірурга та анестезіолога. В Клініці СИМБІОТИКА працює саме така команда професіоналів, готових допомогти кожному пацієнту в боротьбі з серцево-судинними захворюваннями.