top of page

При розвитку атеросклерозу на внутрішній стінці судин утворюються і поступово збільшуються в розмірах бляшки, які звужують їх просвіт і значно ускладнюють кровообіг. Якщо процес закорковування в живильних артеріях верхніх і нижніх кінцівок досягає критичних відсотків, це може призвести до ампутації та навіть смерті.


Єдиним способом відновлення кровотоку є хірургічне втручання. Замість відкритої операції на судинах Клініка СИМБІОТИКА пропонує новий малоінвазивний метод відновлення прохідності уражених периферичних артерій — стентування (балонну ангіопластику).

дата оновлення:  22/09/2022

Стентування периферичних артерій

Переваги

01

Висока ефективність

Кровоток русла відновлюється повністю, імплантований стент виключає повторне звуження артерії.

02

Безболісність

Процедура здійснюється через прокол, є безкровною та безболісною за рахунок місцевої анестезії.

03

Швидке відновлення

На операцію зі стентування периферичних артерій потрібно близько 1 години, після чого пацієнт на добу перебуває під стаціонарним наглядом. Звичайний період повного відновлення – 7-10 днів.

Показання до балонної ангіопластики кінцівок

  • Звуження просвіту живильної артерії від 50% і більше, якщо симптоми порушення очевидні (болі в кінцівках, утворення трофічних виразок і т.д.).

  • За відсутності симптоматики показанням до стентування артерій є поріг 70% звуження.

  • Діабетичні ураження судин

  • Тромбоз глибоких вен та посттромбатичні прояви.


Клінічну картину та необхідність проведення операції зі стентування зрештою оцінює лікар, досвід якого є важливим фактором. Практичний стаж хірургів нашого Центру дозволяє їм це робити з великою точністю.

Стенти – що це таке?

Стент є надтонкою дротяною трубочкою з високотехнологічного медичного сплаву. Розправляючись вона служить розпіркою для артерії в проблемному місці. Особливе плетіння не дозволяє каркасу скластися, завдяки чому його встановлення якісний та довгостроковий ефект. При показаннях стент може бути оброблений лікарським засобом.




Підготовка до стентування периферичних артерій

Підготовчі заходи, попри малу травматичність процедури, необхідні для точного діагностування "слабких" місць судинного русла, виявлення протипоказань, оцінки ризиків та загального стану організму пацієнта. 


У першу чергу хворому призначається ангіографія, що є діагностикою стану судин за допомогою контрастного рентгену. Якщо за результатами обстеження лікар приймає рішення про необхідність ангіопластики, хворому пропонується здати звичайні аналізи:

  • ЕКГ;

  • стандартні аналізи крові (загальний, біохімія, на групу-резус, наявність інфекцій, показники згортання);

  • загальний аналіз сечі.


За особливих показань лікарем Центру хірургії може бути призначена консультація анестезіолога або іншого вузького фахівця.

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - місцева

Час операції - до 60 - хв.

Перебування в стаціонарі 1 день