top of page

Коронарні артерії, що живлять серце, з роками змінюють свою структуру. На внутрішніх стінках утворюються відкладення — атеросклеротичні бляшки. Розростаючись, вони звужують просвіт кров'яного русла. Серце працює в умовах нестачі кисню, яка може стати критичною, і тоді врятувати людину може лише операція. Для відновлення прохідності серцевих артерій використовується коронарна ангіопластика – малоінвазивний метод штучного розширення звуженого русла за допомогою встановлення у просвіток спеціального каркасу (стента). Ангіохірурги Клініки СИМБІОТИКА успішно практикують цю методику і мають великий клінічний досвід стентування будь-якої складності.

дата оновлення:  22/09/2022

Стентування коронарних артерій

Переваги

01

Ефективно.

Коронарна ангіопластика значно покращує прогноз багатьох серцево-судинних захворювань.

02

Малотравматично та безболісно! 

Операція здійснюється судинним доступом через невеликий шкірний прокол під місцевою анестезією.

03

Швидке відновлення!

У неускладнених випадках це всього 1 день перебування у стаціонарі клініки та 7-10 днів щадного домашнього режиму до повної реабілітації.

Покази до стентування

  • Гострі стани при інфаркті міокарда (перші години).

  • Стенокардія різних видів, зокрема після операції коронарного шунтування.

  • Діагностована безсимптомна ішемічна хвороба.

  • Гострий тромбоз.

  • Діагностована ішемічна хвороба в залежності від відсотка звуження та наявності симптоматики – за висновком лікаря.

Що таке стент?

Стент - це каркас з над тонкого дроту із високотехнологічних медичних сплавів, що мають циліндричну форму. Можуть бути різних форм та розмірів, мати лікарське покриття та інші особливості. При встановленні всередині звуженої артерії стент розширює її просвіт і відновлює судинне русло.


У сучасній хірургії ангіопластика та стентування артерій є успішною альтернативою операції коронарного шунтування.
Підготовка до операції зі стентування коронарних артерій

Якщо операція проводиться не за екстреними показаннями, пацієнт проходить повне медичне обстеження, що включає лабораторні аналізи крові, ЕКГ.


Виявляються можливі протипоказання. Лікар робить висновок про доцільність призначення діагностичної коронарографії, робиться проба на переносимість організмом пацієнта рентгеноконтрастної речовини.


Перед хірургічним втручанням рекомендується голод. Питання прийому призначених іншими лікарями ліків (особливо діабетичних засобів) вирішується індивідуально.

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - місцева

Час операції - до 60 - хв.

Перебування в стаціонарі 1 день