Закриття дефекту міжпередсердної перегородки - малотравматична операція при вродженій ваді серця, що являє собою отвір у перегородці між передсердями. Сучасна медицина дозволяє усунути дефект малоінвазивним ендоваскулярним методом без відкритої операції на серці, необхідності його зупинки та застосування системи штучного кровообігу. Як латка дефекту використовується сітчастий оклюдер зі сплаву нікелю і титану, що має властивість пам'яті форми. Всередині сітка заповнена тонкими синтетичними полімерними нитками. До місця встановлення латки доставляється у складеному вигляді усередині спеціального гнучкого катетера-провідника по природному кров'яному руслу через невеликий шкірний прокол у стегні.
Завдяки надшкірному доступу та малій операційній травмі операція переноситься набагато легше і має надзвичайно малий відсоток ускладнень. Виконується дане хірургічне втручання виключно за умов спеціально обладнаної рентгенологічної операційної.
дата оновлення: 22/09/2022
Закриття дефекту міжпередсердної перегородки
Переваги
01
Інноваційне оснащення клініки, операційних блоків, найсучасніші та якісні витратні матеріали.
02
Висококваліфіковані ендоваскулярні хірурги із великим досвідом клінічної практики. Наші лікарі провели десятки успішних ендоваскулярних операцій із закриття ДМПП у пацієнтів різного віку та з патологіями будь-якої складності.
03
Мінімальний ризик післяопераційних ускладнень, мінімальна операційна травма, відсутність шрамів, коротка реабілітація.
Показання для закриття ДМПП
Показанням до хірургічного лікування ДМПП є навантаження у роботі правого передсердя у зв’язку із значним перекиданням артеріовенозної крові через дефект у перегородці. У разі наростання симптоматики серцевої недостатності та інших супутніх патологій ускладнень втручання вважається необхідним незалежно від інших показань.
Протипоказанням до ендоваскулярного закриття на користь відкритої операції є стеноз порожнистих вен та непереносимість контрастної речовини.
Кожен клінічний випадок розглядається нашими ендоваскулярними хірургами в сукупності всіх індивідуальних факторів, після чого приймається виважене рішення щодо доцільності ендоваскулярного закриття ДМПП.