%D0%A3%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%

Пошкодження сухожиль

Пошкодження сухожиль - поширена травма, яка зазвичай стає наслідком сильних ударів, падінь, спортивних перевантажень або порізів.

 

Сухожилля може розриватися повністю або частково. В останньому випадку його функція також частково зберігається. 

Травма супроводжується скороченням м'язів - кінці розірваного сухожилля розходяться один від одного, тому самостійно зростися не можуть. Для відновлення нормальної працездатності необхідно пройти лікування у травматолога.

Запис online, це швидко та безпечно

Види пошкоджень сухожиль.

За своїм характером пошкодження можуть бути:

Закриті. Цілісність шкірних покривів збережена. Такі пошкодження найбільш характерні для ахіллового сухожилля або сухожиль двоголового м'яза плеча.

Відкриті. На шкірі є рана. Результатом відкритих травм частіше стають пошкодження сухожиль кистей і пальців. Приклади: порізи рук, виробничі травми при роботі за верстатом.

 

Симптоми.

Основні ознаки - різкий біль, набряк і обмеження функції кінцівки. Через кілька днів припухлість і біль спадають, але рухова активність в повному обсязі не відновлюється.

 

При відкритих пошкодженнях в рані можуть бути видимі розірвані кінці сухожилля.

 

Методи терапії.

Лікування залежить від терміну та тяжкості травми. При свіжих часткових розривах можливе застосування консервативних методик: на кінцівку накладають гіпс на 4-6 тижнів, потім призначають фізіотерапію.

 

При несвіжих або повних розривах проводиться операція. Хірург зшиває кінці сухожиль нитками і накладає гіпсову пов'язку на 2-3 тижні. Після зняття гіпсу застосовуються масаж, ЛФК та ​​фізіотерапія.

 

Повне відновлення після травми може зайняти від 1,5 до 4 міс. В цілому лікування протікає тим легше, ніж раніше його було розпочато.

 

Кваліфіковані ортопеди і травматологи клініки Симбіотика проведуть необхідне обстеження і поставлять правильний діагноз вже на першому прийомі. Тут Вам буде надано оперативну допомогу при гострій травмі, призначено грамотне лікування при застарілому ушкодженні.